W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Szkoły powiatowe będą współpracować ze świętokrzyskimi uczelniami

03.11.2022

Szkoły powiatowe będą współpracować ze świętokrzyskimi uczelniami

Dzisiaj, w murach Politechniki Świętokrzyskiej, starostowie z terenu województwa świętokrzyskiego, podpisali list intencyjny w sprawie współpracy pomiędzy Politechniką, a samorządami powiatowymi w ramach przygotowania i realizacji projektu edukacyjnego „Dziś uczeń – jutro student!”.

Deklarację współdziałania w tym zakresie podpisali starosta, Marzena Dębniak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik oraz rektor Politechniki Świętokrzyskiej, prof. Zbigniew Koruba.

Projekt zakłada współpracę, która ma być receptą na zainteresowanie młodych ludzi studiami technicznymi. Głównym zaś jego celem jest zwiększenie liczby uczniów kontynuujących naukę na kierunkach inżynierskich i matematyczno-przyrodniczych w uczelniach wyższych.

Będzie on skierowany do uczniów uczęszczających do liceów, techników i szkół branżowych II stopnia, a zaplanowane zajęcia ukierunkowane będą na wybrane przedmioty, głównie związane z STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics tj. dziedziną nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, które przyczynią się do rozbudzenia zainteresowań wśród uczniów naukami ścisłymi, co w konsekwencji wpłynie na wzrost liczby studentów kierunków matematyczno-przyrodniczych.

Projekt został przygotowany przez Politechnikę Świętokrzyską i Urząd Marszałkowski w ścisłej współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Na jego realizację, która rozpocznie się we wrześniu 2023 roku, przeznaczono kwotę 70 mln złotych. Środki pochodzić będą z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}