W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świętowali Dzień Strażaka i 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej

18.05.2022

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka, które zbiegły się z rocznicą 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Świętowali Dzień Strażaka i 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej

Uroczystość była też okazją do wręczenia awansów i odznaczeń.

Powiat ostrowiecki reprezentowali starosta, Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, członek zarządu, Agnieszka Rogalińska oraz radni powiatowi. W uroczystości uczestniczyli również parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji i grup społecznych.

Podczas obchodów 27 druhów zostało odznaczonych medalami za zasługi dla pożarnictwa, wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżniono najbardziej zaangażowanych, w tym za pomoc niesioną obywatelom Ukrainy.

Wśród odznaczonych znalazła się również starosta, Marzena Dębniak, która otrzymała medal w podziękowaniu za dobrą współpracę z Zarządem Powiatowym Związku OSP RP.

Podczas uroczystości w wystąpieniach zaproszeni goście dziękowali za ofiarność, poświęcenie i trud służby, które dla każdego strażaka i druha są zaszczytem i honorem.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak - to służba, na którą zawsze można liczyć, i która posiada największe zaufanie społeczne. Jest to służba apolityczna, która chroni mieszkańców i ich dobytek. Służba, na której się nigdy nie zawiedliśmy, jesteście na każde wezwanie. Za to Wam serdecznie dziękuję. Bez względu na to, czy to państwowa, czy ochotnicza straż pożarna jest zawsze przez nas samorządowców doceniana – mówiła starosta M. Dębniak.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}