W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto pielęgniarek i położnych

15.05.2023

Święto pielęgniarek i położnych

Podczas piątkowego seminarium dotyczącego transplantologii obchodzono także przypadający 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Wydarzenie było okazją do wręczenia medali za zasługi dla ochrony zdrowia, przyznanych decyzją ministra zdrowia.

Za szczególne zasługi w działalności na rzecz promocji zdrowia odznakę odebrała dr nauk o zdrowiu Katarzyna Kowalska, pracownik Starostwa Powiatowego. Za szczególne zasługi w działalności dydaktycznej i zawodowej odznakę odebrała dr nauk o zdrowiu, Agnieszka Pawłowska–Muc. Za szczególne zasługi w działalności dydaktycznej i zawodowej odznakę odebrał dr nauk medycznych Jerzy Stanisławek. Za szczególne zasługi w działalności samorządu aptekarskiego oraz działania na rzecz promocji zdrowia odznakę odebrała mgr Ewelina Walus.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ten trudny zawód  oraz docenianie pielęgniarek i położnych, które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu opieki pacjentom na całym świecie. Stąd też jest to odpowiedzialna profesja i zawód zaufania społecznego.

Cieszy mnie, że Akademia Nauk Stosowanych kształci młodych ludzi na kierunku Pielęgniarstwo. To trudna praca wymagająca poświęcenia, zaangażowania i niezwykłej empatii. Tego zawodu bez powołania nie da się praktykować. Z okazji obchodzonego święta życzę wszystkim pielęgniarkom oraz studentom tego kierunku wytrwałości, aby powołanie w was nie zanikło, zadowolenia z obranej drogi zawodowej oraz wszystkiego najlepszego, mówiła starosta Marzena Dębniak.

Do życzeń dla białego personelu oraz gratulacji odznaczonym przyłączyli się także członek zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak oraz Artur Łakomiec, wiceprezydent miasta.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}