W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Honorowych Dawców Krwi

23.11.2023

Dni Honorowych Dawców Krwi

Ostrowieccy krwiodawcy uroczyście obchodzili Dni Honorowych Dawców Krwi oraz 65-lecie Ruchu HDK.

Z tej okazji w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się uroczysta akademia, której organizatorem był oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczystość była swoistym ukłonem i podziękowaniem dla tych, którzy dzielą się bezcennym darem jakim jest krew.

W spotkaniu uczestniczyli wicestarosta, Andrzej Jabłoński, wiceprezydent Artur Łakomiec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Joanna Pikus, dyrektorzy jednostek i instytucji, honorowi dawcy krwi wraz z rodzinami.

Akademia była okazją do wręczenia medali dla zasłużonych krwiodawców oraz medali z okazji 65-lecia Ruchu Honorowych Dawców Krwi.

Organizatorzy przygotowali także podziękowania skierowane do pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa za ich trud oraz długoletnią współpracę oraz dla samorządów miasta i powiatu za wspieranie działań w ramach honorowego krwiodawstwa PCK.

Akademię uświetnił występ młodych ostrowieckich artystów, którzy zachwycili publiczność swoim repertuarem.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}