W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Święto Dyni i Marchewki w SOSW

10.10.2022

Święto Dyni i Marchewki w SOSW

Uczniowie klas: 2aA, 2b, 3 aA, , 4b, 5b i 7b Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wzięli udział w Dniu Dyni i Marchewki, który przebiegał pod hasłem „Smacznie, zdrowo i pomarańczowo”. Każde dziecko tego dnia miało na sobie element pomarańczowego ubrania.

Zajęcia zaczęły się od obejrzenia prezentacji multimedialnej „ Marchew-warzywo młodości” oraz „Dynia-królowa jesiennych stołów”. W marchewkowej i dyniowej scenerii omówione zostały zalety tych warzyw, sposoby wykorzystania, walory smakowe i zdrowotne.

Potem dzieci sprawdziły swoją wiedzę wykonując „dyniowe i marchewkowe” zadania edukacyjne z zastosowaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej. Interaktywne ćwiczenia podczas których uczniowie przeliczali, dopasowywali, czytali, rozwiązywali testy sprawiły im dużo radości i uatrakcyjniły proces dydaktyczny.

Dzieci działały również twórczo. W trakcie zajęć plastycznych wykonały stworka z dyni lub marchewki.

Punktem kulminacyjnym tego dnia było przygotowanie i wypiekanie przez dzieci marchewkowych gofrów. Na koniec była smaczna i zdrowa degustacja w postaci: pysznej zupy z dyni, dyniowego i marchewkowego ciasta, racuchów dyniowo-marchewkowych, marchewek do schrupania, soku z marchewki, bułeczek z dynią, ziaren dyni, dżemu dyniowego i oczywiście marchewkowych gofrów.

Tego dnia wychowankowie SOSW nie tylko świetnie się bawili, ale także wzbogacili swoją wiedzę o zdrowym żywieniu. Po takiej dawce witamin, zabawy i uśmiechu z pewnością będą zdrowi i radośni.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}