W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w SOSW

12.04.2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczęły się obchody Światowego Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu, którego celem jest zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem oraz ich rodzin.

5 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Motywem przewodnim tego wyjątkowego dnia był kolor niebieski.

Z tej okazji nauczyciele i uczniowie ubrali się na niebiesko.  W ten sposób powiedzieli, że szanują, pomagają, rozumieją i akceptują siebie nawzajem. W kolejnej odsłonie obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, odbyło się w Ośrodku „Spotkanie z muzyką” dedykowane rodzicom i opiekunom uczniów. W ramach spotkania odbył się klimatyczny koncert relaksacyjny w wykonaniu pana Marcina Walasa, rozmowa o emocjach poprowadzona przez psycholog Magdalenę Majewską oraz prezentacja multimedialna pt „Tak się uczymy, tak się bawimy”.

Ważnym akcentem obchodów był Niebieski Jeżyk, który powędrował w grudniu 2021 roku do różnym placówek oświatowych, a powrócił do SOSW 2 kwietnia z kolcami zawierającymi życzenia, ciepłe słowa i dobre myśli, które dały uczniom i ich opiekunom wsparcie w pokonywaniu codziennych trudności.

W ramach obchodów odbył się też konkurs plastyczny pt. „Wiosna na niebiesko”, w którym uczniowie bardzo chętnie wzięli udział. Na swoich pracach przedstawili panią wiosnę oczywiście w kolorze niebieskim.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}