W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Świątecznie w Domach Pomocy Społecznej

12.04.2022

Tradycją stało się, że w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne z mieszkańcami oraz pracownikami Domów Pomocy Społecznej w osiedlu Słonecznym i przy ulicy Grabowieckiej, spotykają się członkowie zarządu oraz przewodniczący Rady Powiatu.

Świątecznie w Domach Pomocy Społecznej

W miłym spotkaniu z mieszkańcami domu przy ulicy Grabowieckiej, uczestniczyła starosta Marzena Dębniak oraz członek zarządu powiatu Łukasz Dybiec, którzy wraz z życzeniami zdrowych i spokojnych świąt przekazali zebranym słodki upominek. Bardzo przyjemnym akcentem spotkania był również krótki program poetycki w wykonaniu pensjonariuszy, który wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Zwieńczeniem zaś spotkania były życzenia przekazane zarówno przez mieszkańca domu, jak i starostę M. Dębniak dla członka rodziny Pana Piotra, który połączył się ze swoją bliską poprzez tablet.

Jak zaznaczyła starosta, czasy pandemii zmieniły nasze życie. Takie domy jak nasz, przez długi czas były niedostępne dla odwiedzających, stąd też zrodziła się potrzeba wykorzystania takiego narzędzia komunikacji, które choć przez chwilę pozwoli na zbieżnie rodziny. Dzisiaj Pan Piotr skorzystał z okazji przekazania życzeń, przy pomocy pozyskanego przez DPS tabletu, do których i ja się przyłączyłam. Jednocześnie dziękuje pani dyrektor Karolinie Nowak, za dobrą opiekę nad mieszkańcami i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom  – mówiła starosta M. Dębniak.

W DPS w os. Słonecznym wspólne świętowanie rozpoczęło „Misterium Męki Pańskiej”, do którego scenografię i kostiumy przygotowali sami pensjonariusze pod czujnym okiem opiekunów. Znakomicie też wcielili się w aktorów, którzy bardzo wiarygodnie odegrali swoje role. Obecni na przedstawieniu wicestarosta Andrzej Jabłoński, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak oraz członek zarządu, Agnieszka Rogalińska,  nie kryli wzruszenia i podziwu dla pięknie przygotowanej inscenizacji i wykonawców. Wicestarosta przekazując życzenia zebranym podkreślił znaczenie Świąt Wielkanocnych w  naszej tradycji oraz życzył, aby te święta przyniosły radość i pokój, a w serca wlały otuchę i nadzieję na przyszłość.

Przewodniczący M. Pasternak na ręce dyrektor Ewy Orłowskiej przekazał wraz z życzeniami świąteczny, słodki upominek dla mieszkańców domu.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}