W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ogromne osiągnięcie logistyków z THM-u

11.04.2022

Sukces THM-u

Logistycy Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. po raz kolejny w historii szkoły zapisali się wspaniałym osiągnięciem. Corocznie zajmują oni wysokie pozycje w finałach olimpiad logistycznych, jednak tym razem udowodnili swoją wiedzą, zaangażowaniem i pasją, że są najlepsi, a ZS nr 3 pomaga rozwijać ich zainteresowania i zdolności.

Po raz pierwszy w historii THM-u logistycy odnieśli olbrzymi sukces i zdobyli trzy tytuły laureata i cztery tytuły finalisty VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Laureatami zostali: Maciej Czarnecki, który znalazł się na podium, zajmując 2. miejsce, Mateusz Dąbrowski 6. miejsce oraz Bartłomiej Winiarski 7.miejsce, zaś finalistami: Ewelina Gogół, Natalia Morgaś, Paulina Stachurska oraz Mateusz Wójcik. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali wolny wstęp na wybrany kierunek studiów Uniwersytetu Gdańskiego oraz jeśli nie przystępowali jeszcze do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zostali zwolnieni z jego części pisemnej.

Uczniowie z THM-u zostali wyłonieni spośród kilku tysięcy zawodników z całej Polski. W etapie okręgowym młodzież rywalizowała z 805. uczestnikami ze szkół ponadpodstawowych wszystkich województw. Żadna szkoła w Polsce, nawet żadne województwo ogółem nie wprowadziło do finału tak licznej grupy co THM.

Zakres tematyczny olimpiady obejmował: podsystemy organizowania i monitorowania procesów w przedsiębiorstwie oraz w łańcuchu dostaw, formuły handlu zagranicznego,  systemy automatycznej identyfikacji towarów i monitorowania dostaw, metody optymalizacyjne w transporcie i magazynowaniu,  narzędzia informatyczne, służące do zarządzania w procesie zaopatrzenia i dystrybucji, rozwiązania logistyczne w konkretnych dziedzinach biznesu transportowego, międzynarodowe standardy i rozwiązania biznesowe,  ocena wskaźnikowa procesów transportowych i magazynowych, krajowe i międzynarodowe prawo transportowe,  terminologia fachowa w j. polskim i angielskim odpowiadająca w/w blokom programowym.

ZS3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zajmuje 3. miejsce w rankingu Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej z tej okazji Katarzyna Pastuszka - nauczyciel logistycznych przedmiotów zawodowych, odebrała nagrodę i podziękowania za przygotowanie uczniów do zawodów szkolnych, okręgowych i centralnych.

{"register":{"columns":[]}}