W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Stażyści z Erasmusa+ z wizytą w Ekonomiku

14.06.2024

Stażyści z Erasmus+ w Ekonomiku!

Ekonomik to szkoła, która ma stały kontakt z programem Erasmus+, realizując różnorodne przedsięwzięcia promujące tę europejską inicjatywę.

Uczniowie wyjeżdżają na staże zagraniczne, organizują  spotkania z kulturą państw, które odwiedzają, m. in. Włoch, Niemiec, Austrii, Portugalii, Hiszpanii, Irlandii. Spotykają się także z młodym ludźmi z Europy, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach programu Erasmus+. W ramach współpracy szkoły z Akademią Nauk Stosowanych im. J. Gołuchowskiego szkoła już po raz kolejny gościła beneficjentów  Erasmus+.

W ubiegłym roku było to spotkanie z przedstawicielami Gruzji i Kazachstanu, dziś natomiast uczniowie mieli możliwość wysłuchania opowieści, obejrzenia prezentacji, wymiany doświadczeń – oczywiście w języku angielskim – z piątką studentów: Nino z Gruzji,  Tarasa i Vitalija z Ukrainy oraz Deivida i Orlando z Albanii.

W Ostrowcu realizują oni staż zagraniczny, ale znaleźli czas, aby spotkać się z uczniami Ekonomika. Oczywiście nie zabrakło polskich słodyczy i drobnych upominków. Inicjatorką spotkania była opiekunka grupy stażystów  – pani Agnieszka Kwiatkowska. Wsparły Ją panie: Ilona Marzec, Dorota Mazan i Marta Jarecka, a także uczennice klas czwartych: Karina Maziarczuk, Zofia Wojtyła, Weronika Sobczyk, Gabriela Zacharska.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}