W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie ze studentami z Gruzji

21.11.2022

Spotkanie ze studentami z Gruzji

W ramach programu Erasmus+ w ZS nr 1 miało miejsce spotkanie ze studentami z Kaukaskiego Międzynarodowego Uniwersytetu w Tbilisi, Gruzja. Nikolas i Zhantore przybywają na praktykach studenckich w Akademii Nauk Stosowanych im Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a 18 listopada spotkali się z młodzieżą, aby wymienić się doświadczeniami z udziału w praktykach międzynarodowych.

Spotkanie było doskonałą formą treningu języka angielskiego i także okazją na przedstawienie Gruzji oraz Kazachstanu - rodzimych krajów naszych gości. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i oglądali prezentację geografii, kuchni oraz tradycji odległych krajów. Z dużym zainteresowaniem nasza młodzież poznawała alfabet gruziński i kazachski oraz słuchali brzmienia języków Nikolasa i Zhantore.

W rewanżu za ciekawą wycieczką po Gruzji i Kazachstanie uczennica klasy 3b - Karina Maziarczuk przedstawiła studentom z Tbilisi najważniejsze ciekawostki o Polsce. Następnie było wiele emocji podczas rozwiązywania quizu o Polsce.

Młodzież ZS nr 1 znów dzięki programowi Erasmus+ oraz znajomości języków obcych mogła przekonać się, że nawet dalekie kraje stają się bliskie.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}