W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sportowa rywalizacja na stoku

18.02.2022

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Alpejskiego Olimpiad Specjalnych

Słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych po raz kolejny wybrzmiały podczas zorganizowanego w Bałtowie, Świętokrzyskiego Mityngu Narciarstwa Alpejskiego Olimpiad Specjalnych. Do sportowej rywalizacji przystąpili zawodnicy z Sandomierza, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Jędrzejowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Niestety pogoda nie okazała się łaskawa dla uczestników mityngu, ale i nie osłabiła też sportowego ducha walki zawodników.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczył wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata. Jak podkreślił podczas ceremonii wicestarosta A. Jabłoński, powiat ostrowiecki zawsze chętnie gości na swoim terenie uczestników Klubów Olimpiad Specjalnych, ale też w różnych formach ich wspiera.

Wydarzenie zorganizowane przez Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa”, zostało objęte patronatem starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak. Jednym ze współorganizatorów tej sportowej rywalizacji był radny powiatowy Robert Rogala, który od wielu lat w ramach WTZ „Szansa” współpracuje z Oddziałem Regionalnym Świętokrzyskie.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}