W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Specjalistyczny sprzęt trafi do ostrowieckiego szpitala

24.04.2023

Szpital wzbogaci się w specjalistyczny sprzęt za 2 miliony złotych

Starosta Marzena Dębniak  podpisała dzisiaj umowę z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na zakup nowego aparatu rentgenowskiego oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, min. wideokolonoskopu i zestawu laparoskopowego 4K.

W wydarzeniu uczestniczyli poseł Andrzej Kryj, w imieniu senatora Jarosława Rusieckiego, Artur Głąb, dyrektor szpitala, Dariusz Tumulec oraz radny powiatowy Janusz Gołdyn.

W konsekwencji tej umowy do ostrowieckiego szpitala trafi sprzęt o wartości 2 miliony złotych z czego 1 mln 600 tys. pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa będącej w dyspozycji wojewody. Pozostały wkład własny w kwocie 400 tysięcy to środki własne powiatu ostrowieckiego.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, to kolejna konferencja w szpitalu i kolejne spotkanie z panem wojewodą. Od samego początku widzicie Państwo środki, które otrzymaliśmy i pozyskaliśmy z korzyścią dla pacjentów. Szpital w ostatnich latach się diametralnie zmienia, jest inaczej zrządzany i wyposażony. Dziękuję panu premierowi i panu wojewodzie, a szczególnie posłowi Andrzejowi Kryjowi za to, że jest zaangażowany i otwarty na nasze sugestie i czyni szereg działań, aby te środki trafiały do ostrowieckiego szpitala, mówiła starosta M. Dębniak.

Z kolei wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz podkreślił znaczenie ostrowieckiej lecznicy. Jestem tutaj już kolejny raz na terenie tego szpitala. Placówki wiodącej jeżeli chodzi o ochronę zdrowia w całym województwie świętokrzyskim. I to mówię z całą świadomością słów jakich używam. Placówka wiodąca we wszystkich aspektach swojej działalności, tak że pani starosto gratuluję takiej jednostki, panie dyrektorze dziękuję panu za tak odpowiedzialne jej prowadzenie.

Powód z jakiego się tutaj spotykamy to kolejne środki, które pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Czy ten sprzęt jest tutaj potrzebny? On jest konieczny. Tu mówimy o różnym charakterze sprzętu, a tak naprawdę jest to sprzęt diagnostyczno-leczniczy i ratujący życie. A wszystko po to, by funkcjonalność szpitala była bardzo dobra,  aby diagnostyka i leczenie było naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Dla mnie cały czas Wasz szpital kojarzy się z jedną rzeczą, która tak naprawdę określa horyzonty Waszych działań, to lądowisko na dachu jest bardzo wymownym elementem infrastruktury szpitala i mówi o jednym, jesteście naprawdę gotowi zrobić wszystko, aby nieść skuteczną pomoc Waszym pacjentom, i tak naprawdę nie boicie się żadnych wyzwań, mówił wojewoda Z. Koniusz

Poseł Andrzej Kryj zaznaczył, że nie jest to ostatnia dobra informacja dla ostrowieckiego szpitala. Być może uda się kolejne, bardzo ciekawe rozwiązanie zaproponować, za którym chodzi pan dyrektor Tumulec i samorząd powiatowy.  Ale o tym nie będziemy na razie mówić. Współpraca nasza przynosi dobre efekty i chcielibyśmy się tymi informacjami podzielić ze wszystkimi mieszkańcami powiatu ostrowieckiego, mówił poseł A. Kryj.

Po podpisaniu umowy w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim ruszy procedura zakupowa. Zgodnie z harmonogramem zadania, jego realizację wraz z wydatkowaniem środków finansowych zakłada się do końca 2023 r.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}