W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Specjalistyczne badania w ramach Akademii Pełnej Zdrowia

29.08.2022

Dzień dla zdrowia

Dzień dla zdrowia

CYTOLOGIA - odbiór imiennych zaproszeń 31 sierpnia


Badana skierowane do kobiet spoza Programu badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki macicy w wieku 25-59 lat, który jest finansowany z NFZ. Badania będą skierowane do kobiet 20-25 oraz po 60 roku życia. Zostaną wykonane w mobilnej pracowni, która będzie stacjonowała na parkingu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W akcji nie biorą udziału mieszkanki objęte opieką specjalistyczną lekarza ginekologa, onkologa oraz nie leczą się w poradni sutka.

 

MAMMOGRAFIA DLA KOBIET 40-50 r.ż. oraz 70+ - odbiór imiennych zaproszeń 1 września


Badana skierowane do kobiet spoza Programu badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet w wieku 50-69 lat, który jest finansowany z NFZ. Badania będą skierowane do kobiet 40-50 r.ż. oraz po 70 roku życia. Zostaną wykonane w mobilnej pracowni, która będzie stacjonowała ma parkingu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W akcji nie biorą udziału mieszkanki objęte opieką specjalistyczną lekarza ginekologa, onkologa oraz nie leczą się w poradni sutka.

 

BADANIE DENSYTOMETRYCZNE Z EDUKACJĄ DIETETYCZNĄ - odbiór imiennych zaproszeń 2 września


Badanie densytometryczne w kierunku wykrywania osteoporozy, wykonywane będą u osób dorosłych z kości szyjki udowej lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa, w mobilnej pracowni przez personel z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem w zakresie diagnostyki osteoporozy. Wynik badania zostanie przekazany pacjentowi zaraz po wykonaniu badania wraz z opisem i krótką informacją na temat dalszego postępowania. Dokument będzie podpisany przez osobę wykonującą badanie.

Po wykonanym badania pacjent zostanie odesłany na konsultację dietetyczną w zakresie osteoporozy. Konsultacja zostanie przeprowadzona przez specjalistę dietetyka, pacjent otrzyma wytyczne w oparciu o wynik z wykonanego badania. Konsultacja odbędzie się w budynku Starostwa. 

Badania skierowane do mieszkańców od 40 roku życia. Zostaną wykonane w mobilnej pracowni, która będzie stacjonowała ma parkingu Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a konsultacja dietetyka odbędzie się gabinecie zlokalizowanym w budynku Starostwa.

W akcji nie biorą udziału mieszkańcy objęci opieką specjalistyczną lekarza reumatologa.

{"register":{"columns":[]}}