W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

SOSW realizuje projekt ,,W drodze do sprawności i dorosłości"

15.09.2022

SOSW realizuje projekt ,,W drodze do sprawności i dorosłości"

Od 5 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim ruszył program współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „W drodze do sprawności i dorosłości”. W ramach programu do 25 listopada odbywać się będą dla najmłodszych uczniów Ośrodka warsztaty wspomagające proces rehabilitacji, opierające się na zajęciach hipoterapii.

Zajęcia z koniem są jedną z form ćwiczeń o działaniu leczniczym i terapeutycznym. Oddziaływają m.in. na: normalizację napięcia mięśniowego, zwiększają koncentrację uwagi, zmniejszają zaburzenia emocjonalne. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy na przyjaznym zwierzaku. Hipoterapia sprawia dzieciom wiele radości.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}