W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ślubowanie uczniów klas I w Staszicu

22.09.2022

Ślubowanie uczniów klas I w Staszicu

15 września 2022 r. to szczególny dzień w historii Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. Uczniowie sześciu klas pierwszych, którzy obdarzyli zaufaniem tę szkołę i wybrali ją na kolejny etap swojej edukacji, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, zobowiązując się tym samym do: dbania o jej dobre imię, sumiennego wykonywania uczniowskich obowiązków, rzetelnej pracy, otwartości na świat, odpowiedzialności za swoje czyny oraz wrażliwości na sprawy innych. W tej ważnej uroczystości młodym uczniom towarzyszyli Rodzice oraz Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski.

Dyrektor szkoły Dorota Waliszczak podkreśliła, że składając ślubowanie, uczniowie stają się częścią pięknej tradycji i historii, której patronuje Stanisław Staszic. Być uczniem „Staszica”, oznacza bowiem być dziedzicem ponad stuletniej tradycji, pełnej wytrwałej pracy, szacunku dla innych, patriotyzmu i poświęcenia dla dobra wspólnego. Dyrektor zwróciła się do młodych słowami poety Adama Asnyka „Szukajcie prawdy jasnego płomienia, Szukajcie nowych nieodkrytych dróg!” i życzyła licealistom, aby spoglądając z podziwem na chlubną przeszłość, tworzyli równie wspaniałą, pełną nadziei przyszłość, by rozwijali zdolności i talenty, ale także odpowiedzialną postawę, godną ucznia Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W imieniu uczniów klas I głos zabrała Klaudia Leśniak (1e), podkreślając, że przynależność do tej społeczności szkoły z tradycją, historią i przyszłością to zaszczyt, zobowiązanie oraz szansa na rozwój.

Uroczystość ślubowania  wzbogacona o część artystyczną była także okazją do zaprezentowania wyjątkowych talentów uczniów „Staszica”, wśród nich pierwszoklasistów. W poetycko-muzyczną podróż zabrali obecnych: Julia Jarzębak (1d) w piosenkach „Dziwny jest ten świat” oraz „My way”, duet Aleksandra Cieślik (1c) i Sandra Stolarska (1b) w utworze „Zacznij od Bacha”, Martyna Cieśla (1b) „Dni, których nie znamy” oraz niezawodni Maria Kosiarz (4ap) i Gabriel Farys (3a) w utworze Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

Podsumowując spotkanie, prowadzący uroczystość życzyli wszystkim uczniom radosnego odkrywania siebie i realizacji marzeń, a dyrekcji i nauczycielom satysfakcji z pracy.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}