W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Siatkarki SMS Ostrowiec z brązowym medalem Finału Ogólnopolskiej Licealiady

30.06.2022

Siatkarki SMS Ostrowiec z brązowym medalem Finału Ogólnopolskiej Licealiady

Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęły trzecie miejsce w rozgrywanym w Wieliczce Ogólnopolskim Finale Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Po wygraniu czterech spotkań w fazie grupowej, środowy półfinał rozpoczął się od porażki 0:2 z SMS Stężyca. Zespołowi pozostała walka o brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce SMS zmierzył się znów ze swoim grupowym rywalem, tj. Zespołem Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, i ponownie wygrał to starcie 2:0, zapewniając sobie trzecie miejsce w turnieju. W meczu o złoty medal SMS Stężyca wygrała z SMS Wieliczka.

Brązowe medale dla naszej szkoły wywalczyła drużyna grająca w składzie: Karolina Stefańska, Karolina Wiatr, Zofia Chrzanowska, Emilia Piotrowska, Amelia Kos, Zuzanna Bugajska, Patrycja Kowalik, Julia Jabłońska, Kryboeruchko Anastasiia, Zhuravlova Yana, Aleksandra Ścibisz. Indywidualne wyróżnienie dla „Najlepszej przyjmującej mistrzostw” odebrała Kaja Klepacz.

Trenerami zespołu byli Piotr Brodawka i Wojciech Gawron.

Jest to niewątpliwy sukces siatkarek, bowiem po raz pierwszy w historii szkoły wywalczyły medal w finale Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}