W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządy zakupiły auto dla ukraińskiego miasta

29.06.2022

Powiat ostrowiecki w partnerstwie z gminami zakupił specjalistyczny samochód chłodnię, który został uroczyście przekazany przedstawicielom partnerskiego miasta Busk w obwodzie lwowskim.

Samorządy zakupiły auto dla ukraińskiego miasta

W uroczystości uczestniczyli Oleh Ilkiv, który reprezentował Burmistrza Miasta Busk – Rostislava Slipetsa, Mikołaj Mikołajczuk, wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz wójtowie, Jerzy Murzyn, Hubert Żądło. W imieniu burmistrza Ćmielowa, Joanny Suski w przekazaniu udział wziął sekretarz gminy Tomasz Neyma, a w imieniu wójta Krzysztofa Gajewskiego, Iwona Wiśniewska – kierownik Centrum Usług Wspólnych z Waśniowa.

Obecni byli również wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Sobieraj, sekretarz powiatu Łukasz Witkowski, naczelnik Wydziału  Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek oraz Mirosław Wojsławski, pracownik wydziału, Józef Misiura, Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej.

Jak zaznaczył wicestarosta A. Jabłoński zakup samochodu jest wynikiem prośby władz miasta Busk.

Cieszę się niezwykle, że został sfinalizowany ten zakup. W połowie maja wpłynęła prośba z samorządu rejonu Buska do zarządu powiatu ostrowieckiego o to, aby zrealizować zakup samochodu użytkowego, chłodni, który mógłby służyć na dowozy żywności dla potrzeb rejonu buskiego, ale także te informacje mieliśmy, że może być wykorzystywany na dostawy dotyczące działań wojennych, na front. W związku z tym, że ten zakup realizowany był z udziałem i zaangażowaniem samorządów gminnych, poczuwam się w niezwykle przyjemnym obowiązku bardzo, bardzo serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom, wójtom, burmistrzom za to, że ta inicjatywa została wspólnie podjęta. Są takie chwile, które możemy określić jako nasze zwycięstwo. To zwycięstwo jest w zakresie solidarności nas Polaków, adresowany do pochłoniętej wojną Ukrainy, do walki z najeźdźcą, ale także zwycięstwo nasze wspólne, lokalne polegające na tym, że w poszukiwaniu rozwiązań takich trudnych, można powiedzieć w niezwykłej potrzebie znajdujemy między sobą solidarność i zrozumienie – mówił wicestarosta A. Jabłoński.

Samorządowcy podpisali symboliczny akt przekazania samochodu i wręczyli kluczyki oraz drobne upominki na ręce Oleha Ilkiva, który z ogromnym wzruszeniem dziękował wszystkim samorządowcom za ten piękny gest. Jednocześnie wyraził nadzieję, że po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie wszyscy samorządowcy będą mogli się spotkać na gościnnej ziemi buskiej.

Dzięki darczyńcom udało się także wyposażyć samochód w produkty spożywcze o długim terminie przydatności oraz artykułami przemysłowymi, chemią gospodarczą, które są potrzebne mieszkańcom miasta.

Jak mówił A. Jabłoński - bardzo serdecznie chcę podziękować, bo auto nie wyjedzie puste, ono jest wypełnione do przewidywanej nośności i zostało załadowane produktami spożywczymi oraz środkami sanitarno-higienicznymi. Otrzymaliśmy w darowiźnie taką szybką inicjatywą podjętą w ciągu parunastu godzin. Odpowiedziała Hurtownia Publima Pana Piotra i Grzegorza Lichota, bardzo serdecznie dziękujemy oraz firma McDonald’s Ostrowiec Świętokrzyski. Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi Sali i Panu Grzegorzowi Kosierkiewiczowi oraz był trzeci darczyńca anonimowy. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy i cieszę się również, że jest możliwość, żeby granicę przekroczyć z towarem, który dla Was będzie bardzo przydatny.

Samochód chłodnia został zakupiony staraniami powiatu ostrowieckiego oraz gmin z jego terenu, które solidarnie przekazały środki finansowe na jego zakup w kwotach: gmina Bodzechów przekazała kwotę 13 130,00 zł, gmina Kunów 9 682,00 zł, gmina Ćmielów 7 224,00 zł, gmina Waśniów 6 698,00 zł, gmina Bałtów 3 339,00 zł. Powiat ostrowiecki przeznaczył na ten cel kwotę 24 994,00 zł, a całkowita wartość auta to kwota  65 067,00 zł.

Starosta podziękował również pracownikom Starostwa Powiatowego za szybkie przeprowadzenie procedur zakupowych.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}