W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządowcy uczcili rocznicę powstania Armii Krajowej

15.02.2023

Uczcili pamięć o AK

Władze powiatu ostrowieckiego uczciły pamięć żołnierzy Armii Krajowej w 81 rocznicę powstania organizacji.

14 lutego 1942 roku na rozkaz gen. Władysława Sikorskiego, Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Była to jedna z najlepszych i najlepiej zorganizowanych konspiracyjnych organizacji wojskowych w Europie, która walczyła z niemieckim okupantem.

Delegacja w osobach: starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak, wicestarosty Andrzeja Jabłońskiego, członków zarządu powiatu Agnieszki Rogalińskiej i Łukasza Dybca, a także  przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Pasternaka, złożyła wiązanki i zapaliła znicze w hołdzie żołnierzom przy pomniku Armii Krajowej na placu kolegiaty św. Michała Archanioła.

Znicz pamięci zapłonął także  na płycie nagrobnej Kazimierza Kocowskiego, ostatniego prezesa ostrowieckiego koła ŚZŻAK, który w listopadzie 2020 roku odszedł na wieczną wartę.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}