W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządowcy rozmawiali z BGK o Rządowym Funduszu Polski Ład

16.12.2022

Samorządowcy rozmawiali z BGK o Rządowym Funduszu Polski Ład

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli BGK, Regionu Świętokrzyskiego oraz przedstawicieli JST z terenu powiatu ostrowieckiego, w związku z ogłoszonym naborem wniosków o dofinansowanie zadań ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Nabór do tego programu jest już prowadzony od końca listopada 2022 roku i potrwa do końca stycznia 2023r.

Podczas spotkania przedstawiciel BGK omówił zasady naboru oraz główne założenia programu. Wśród poruszonych zagadnień pojawiły się nowości i wprowadzone zmiany,  także  w zakresie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w odniesieniu do zakończonych edycji naborów wniosków. Zaprezentowano także produkty finansowe dedykowane dla JST przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W spotkaniu uczestniczyli: skarbnik powiatu, Julita Szewczyk oraz zastępca skarbnika, Grażyna Derlatka, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek, kierownik Referatu Rozwoju i Inwestycji, Iwona Gałka wraz z inspektor Martą Frączek oraz przedstawiciele wszystkich samorządów gminnych z terenu powiatu ostrowieckiego.

Zebranie było też okazją do dyskusji, pytań oraz wymiany doświadczeń w zakresie realizowanych bądź planowanych zadań ze  środków Rządowego Funduszu Polski Ład, a przed wszystkim w kontekście wprowadzonych do programu zmian.

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}