W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ruszyła przebudowa starodroża krajowej ,,dziewiątki"'

12.06.2023

Ruszyła przebudowa starodroża krajowej ,,dziewiątki"'

Od dziś (tj. 12 czerwca) na przeznaczonym do przebudowy odcinku starodroża krajowej „dziewiątki”, czyli ul. Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim w kierunku Boksycki, obowiązuje nowa organizacja ruchu podzielona na dwie części

Pierwszy odcinek drogi od Boksycki do ul. Grzybowej (i odwrotnie) będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Na drugim odcinku drogi, od ul. Grzybowej do ul. Kolonia Robotnicza będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Dojazd do posesji znajdujących się wzdłuż drogi, zostanie zapewniony. Utrudnienia związane są z przebudową odcinka drogi od ul. Kolonia Robotnicza do Boksycki, do skrzyżowania w kierunku Wymysłowa.

Jak zaznacza starosta Marzena Dębniak, wyłącznie z ruchu tego odcinka drogi jest konieczne z uwagi na prowadzone prace ziemne, dotyczące przebudowy przepustów i budowy murów oporowych. Nie mogliśmy tej inwestycji przesunąć w czasie, bowiem dotacje z funduszy zewnętrznych które pozyskujemy, podlegają określonym procedurom wykorzystania i rozliczenia. Cieszę się, że realizujemy to zadanie, które poprawi bezpieczeństwo w tej części powiatu ostrowieckiego.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać do końca trwania przebudowy, czyli do grudnia br.

W pierwotnym założeniu przebudowa miała dotyczyć całego odcinka starodroża. Jednak z uwagi na wysokie koszty w przetargach podyktowane wzrostem cen materiałów i usług, zarząd powiatu zdecydował o wykonaniu najbardziej newralgicznego odcinka drogi, ze zniszczonymi przepustami. Koszt realizowanej inwestycji to 13 milionów 700 tysięcy, w tym dotacja z programu Polski Ład w wysokości 10 milionów 450 tysięcy, zaś 3 miliony 200 tysięcy to środki budżetu powiatu.

 

Fot. Radio Ostrowiec

{"register":{"columns":[]}}