W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rusza budowa stadionu lekkoatletycznego

19.04.2023

Rusza budowa stadionu lekkoatletycznego

Po latach oczekiwań zarówno uczniów ostrowieckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego jak również całego środowiska lekkoatletycznego, wreszcie udało się pomyślnie rozstrzygnąć postępowanie przetargowe na rozbudowę Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego.

Dzisiaj w obecności uczniów szkoły została podpisana umowa na wykonanie tej inwestycji.

W wydarzeniu uczestniczyli ostrowiccy parlamentarzyści, senator Jarosław Rusiecki i poseł Andrzej Kryj, starosta Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński, członkowie zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, skarbnik powiatu Julita Szewczyk, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, Tomasz Mroczek oraz dyrektor ZSO MS, Anna Trojanowska wraz z kadrą pedagogiczną.

Firmę Greta Sport z Dąbrowy Górniczej,  która będzie wykonawcą inwestycji reprezentowała jej prezes, Ilona  Stańczyk. Firma na realizację inwestycji ma 14 miesięcy od podpisania umowy.

Jak mówiła starosta Marzena Dębniak, to właśnie tu jest podpisywana umowa w Szkole Mistrzostwa Sportowego. W 2012 roku obiecywano młodzieży stadion, ale doczekaliśmy się go dopiero po ponad 12 latach. 4 lata temu, odwiedzając szkołę obiecałam młodzieży remont Internatu i tego słowa dotrzymałam. Podobnie jest ze stadionem, dzisiaj podpisujemy umowę na jego budowę, a za 14 miesięcy szkoła będzie miała stadion lekkoatletyczny. Od samego początku nie wyobrażałam sobie, żeby w takiej szkole sportowej nie było dostępu do stadionu i dlatego tutaj w waszej obecności jest podpisanie tej umowy. Ogólny koszt  inwestycji to 18 milionów złotych z czego ponad 16 milionów pochodzi z dofinansowania w ramach Polskiego Ładu. 1 milion 800 tysięcy to dochody własne powiatu. Dla nas to duże obciążenie finansowe, ale młodzież tej szkoły zasłużyła na ten stadion, mówiła M. Dębniak

Po podpisaniu umowy przez wszystkie strony zebrani przeszli na boisko, gdzie niebawem rozpocznie się budowa. Dzisiaj również odbyło się przekazani placu budowy wykonawcy.

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}