W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rodzinne Święto Niepodległości w Krzemionkach

15.11.2022

Rodzinne Święto Niepodległości w Krzemionkach

W gościnnych wnętrzach Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Rezerwacie Krzemionki odbyło się spotkanie w ramach projektu „Ekokreacje wokół Krzemiennego Dziedzictwa” Fundacji Akademii Inicjatywy i Rozwoju.

Rodzinne Święto Niepodległości to akcja społecznościowa. To projekt Fundacji Akademii Inicjatywy i Rozwoju, który od kilku miesięcy jest realizowany na terenie powiatu ostrowieckiego. Działania skoncentrowaliśmy w Sudole, korzystając z uprzejmości dyrekcji Muzeum oraz zarządu powiatu ostrowieckiego, którzy udostępniają nam salę, gdzie możemy się spotykać i realizować swoje działania. Święto Niepodległości to dzień, abyśmy upamiętnili wartości dla nas najważniejsze czyli wolność, niepodległość naszej  Ojczyzny, ale też zintegrowali się jako mieszkańcy miejscowości, spędzili wspólnie czas w radosnej, rodzinnej atmosferze z naszymi sąsiadami, krewnymi, znajomymi, mówi prezes Fundacji Sylwia Ojczymek-Mroczek.

Uczestnikami spotkania były osoby, które brały udział w projekcie, a także mieszkańcy Sudołu i okolic oraz zaproszeni goście przez uczestników projektu. We wspólne świętowanie 104. rocznicy Niepodległości włączyli się także - poseł Andrzej Kryj, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, wiceprzewodnicząca Małgorzata Sobieraj oraz wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn, a także sołtys Tomasz Żądło.

Sobotnie spotkanie na Krzemionkach było okazją do wręczenia nagród najaktywniejszym uczestniczkom projektu.

Był też czas na podziękowania za współpracę kierowane do zarządu powiatu i starosty Marzeny Dębniak, władz samorządowych gminy Bodzechów – wójta J. Murzyna oraz posła A. Kryja.

W ramach świątecznego spotkania odbyła się gawęda historyczna o kawalerii w wykonaniu przedstawicieli grupy rekonstrukcyjnej. Były też tematyczne zabawy rodzinne, gra terenowa, ognisko integracyjne ze śpiewem pieśni legionowych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}