W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Razem pod biało-czerwoną

10.11.2022

11 listopada

Pierwsza  wojna światowa, przywróciła do życia Państwo Polskie. W wyniku jej rozstrzygnięć, upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Od tych pamiętnych wydarzeń minęło 104 lata.  

Każdego roku 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych „małych ojczyznach” celebrujemy ten dzień poprzez uczestnictwo w lokalnych uroczystościach, staramy się podkreślać to co nas łączy, szacunek i przywiązanie do Ojczyzny.

W wielu miejscowościach na terenie naszego powiatu mieszkańcy będą składać wiązanki w miejscach historycznie związanych z wydarzeniami sprzed lat.  Załopocą, wywieszone na masztach  biało-czerwone flagi.

Zachęcam Państwa do uczestniczenia w lokalnych uroczystościach. Bądźmy w tych trudnych czasach razem. Bez podziałów, bo tylko wtedy jesteśmy silni. Wywieśmy flagi na swoich domach, by podkreślić tą jedność. Cieszmy się wolnością, bo jak widzimy u naszych sąsiadów, nie jest ona dana na zawsze, mówi starosta Marzena Dębniak.

Informacje o obchodach Święta Odzyskania Niepodległości na terenie powiatu ostrowieckiego można uzyskać na stronach internetowych i portalach społecznościowych poszczególnych urzędów miast i gmin.

{"register":{"columns":[]}}