W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Radni zdecydowali o pokryciu ponad 6. milionowej straty szpitala

22.04.2022

Radni zdecydowali o pokryciu ponad 6. milionowej straty szpitala

Mimo, że od bieżącego roku, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, organ założycielski nie musi pokrywać straty szpitala, radni Rady Powiatu na ostatniej, nadzwyczajnej sesji jednogłośnie zdecydowali o jej pokryciu. Pochodząca z wolnych środków z roku ubiegłego, kwota prawie 6,3 mln złotych została przeznaczona na pokrycie ujemnego wyniku finansowego szpitala.

Jak podkreśla starosta Marzena Dębniak, niepokrycie tej straty postawiłoby szpital w bardzo ciężkiej sytuacji. Jak obiecałam mieszkańcom powiatu ostrowieckiego na początku swojej kadencji, zrobimy wszystko, żeby szpital wyprowadzić z tej tragicznej sytuacji, a to się wiąże z pokrywaniem straty, którą konsekwentnie co roku pokrywamy. Jest to poważny dylemat, ponieważ wiedząc o zaniedbaniach w innych dziedzinach życia, na przykład szkoły czy drogi za te 6,3 mln złotych naprawdę dużo można by zrobić – mówiła starosta M. Dębniak.

Sytuacja wszystkich szpitali jest bardzo trudna i potrzebne są systemowe rozwiązania. W ubiegłym roku pojawił się projekt ustawy, który po konsultacjach z odpowiednimi gremiami nie uzyskał ich akceptacji, bowiem nie rozwiązuje on żadnego z problemów w obrębie funkcjonowania szpitali.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}