W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Radni Rady Powiatu Solidarni z Ukrainą

07.03.2022

Na piątkowej sesji Rady Powiatu Radni przyjęli jednomyślnie stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, które odczytał przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak.

Radni Rady Powiatu Solidarni z Ukrainą

W związku z agresją militarną Rosji naruszającą suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego stanowczo i zdecydowanie potępiają atak rosyjskich sił zbrojnych na  suwerenne państwo Ukrainy.

Jako naród wielokrotnie doświadczony skutkami agresywnego i krwawego, rosyjskiego, a następnie sowieckiego imperializmu, jesteśmy w pełni świadomi w jak straszliwym położeniu znaleźli się nasi sąsiedzi.

W tych ciężkich chwilach nasze serca i myśli są z Ukraińcami, bohatersko walczącymi żołnierzami, a także cywilami – kobietami, mężczyznami i dziećmi, cierpiącymi na skutek tej niczym nieuzasadnionej agresji, łamiącej wszelkie postanowienia i traktaty międzynarodowe.

 Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że naród ukraiński ma prawo do wolności i samostanowienia. Dlatego wyrażamy pełną solidarność z Wolnym Narodem Ukraińskim oraz deklarujemy gotowość do udzielenia pomocy.

Jednocześnie z dumą i uznaniem podkreślamy postawę wspólnoty powiatowej, która w sposób otwarty i serdeczny przyjmuje obywateli Ukrainy poszukujących u nas schronienia.

W obliczu zagrożenia bezpieczeństwa nie tylko bratniego narodu ukraińskiego, ale całego regionu, apelujemy o narodową jedność i odpowiedzialność w obronie pokoju, demokracji i praw człowieka. Niech żyje wolna Ukraina!

Na znak solidarności z ogarniętą wojną Ukrainą, Radni przypięli wstążki w narodowych barwach tego kraju.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}