W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Punkt Interwencji Kryzysowej już przyjmuje interesantów

07.04.2022

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie uruchomiony został Punkt Interwencji Kryzysowej, którego funkcjonowanie jest kontynuacją zadań zawartych w projekcie Razem Raźniej.

Punkt Interwencji Kryzysowej

Miło mi uroczyście otworzyć Punkt Informacji Kryzysowej, w którym osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc. Punkt zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prawnym, ale także poradnictwem terapeutycznym. Dzisiaj traktuje się każdą osobę indywidualnie i dlatego też indywidualnie przygotowuje się programy pomocowe. Z takiej formy będą mogły skorzystać osoby, które jej potrzebują łącznie z niepełnosprawnymi czy dziećmi. Czasy mamy ciężkie, życie jest naprawdę trudne i ja się cieszę, że ten punkt już  wystartował ponieważ jest on bardzo potrzebny – mówiła podczas otwarcia starosta Marzena Dębniak.

 Jak zaznaczyła Joanna Pikus, dyrektor PCPR - z punktu korzystają osoby, które tak naprawdę doświadczają różnego rodzaju przemocy, zarówno cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej, przemocy domowej. Korzysta młodzież, korzystają dzieci, osoby dorosłe, rodziny zastępcze, które potrzebują takiego wsparcia, ale również osoby, które mają problem z uzależnieniami, które nie radzą sobie z problemem i w takie uzależnienia popadają. Osoby, które mają problemy z napisaniem wniosku do sądu, wniosku o ustalenie ojcostwa. Nie każdy sobie tak naprawdę może sam takie pismo zredagować, dlatego taka pomoc prawnicza tutaj też jest oferowana – mówiła J. Pikus.

Punkt Interwencji Kryzysowej jest zlokalizowany na 7 piętrze Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Świętokrzyskiej 22 i pracuje w godzinach od 7.00 do 15.00. Aby uzyskać pomoc wystarczy przyjść do punktu lub umówić się telefonicznie pod numerem (41) 249-94-08.

W zależności od rodzaju sytuacji kryzysowej w jakiej się osoba znalazła, może ona skorzystać z następujących form pomocy i wsparcia:

  • konsultacji i wsparcia psychologicznego zwłaszcza dzieci i młodzieży,
  • psychoterapii,
  • badań psychologicznych, niezbędnych do opracowania indywidualnego planu pomocy,
  • porad prawnych w podstawowym zakresie,
  • pomocy w zakresie redagowania pism urzędowych,
  • uzyskania informacji o przysługujących prawach i uprawnieniach,
  • pokierowania do odpowiednich instytucji i organów.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}