W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Promocja wydawnictwa „Silex et Ferrum” w ostrowieckim muzeum

15.03.2024

Promocja wydawnictwa „Silex et Ferrum” w ostrowieckim muzeum

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na spotkanie poświęcone drugiemu tomowi wydawnictwa Silex et Ferrum. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 21 marca o godz. 17 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.

Seria została zainaugurowana w 2014 roku i jest poświęcona badaniom wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji różnych surowców, które miały największe znaczenie dla rozwoju cywilizacji. Wydawnictwo podejmuje również tematykę przyrodniczą i kulturową, w tym ochrony dziedzictwa archeologicznego, geologicznego i górniczego oraz krajobrazu kulturowego. W tomie zatytułowanym „Krzemionki. Sto lat odkrycia” znalazły się artykuły poświęcone przede wszystkim historii Krzemionek jako stanowiska archeologicznego i muzeum.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli członkowie komitetu redakcyjnego oraz autorzy artykułów zawartych w wydawnictwie. Po dyskusji poświęconej historii Krzemionek i innym zagadnieniom poruszanym w książce, chętni wezmą udział w zwiedzaniu podziemnej trasy turystycznej. Podczas spotkania prowadzona będzie sprzedaż wydawnictwa.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr telefonu 41 260 55 50. Zapraszamy!

Promocja wydawnictwa Silex et Ferrum w ostrowieckim muzeum

{"register":{"columns":[]}}