W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Poprawa infrastruktury sportowej na terenie Powiatu Ostrowieckiego poprzez rozbudowę Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego przy ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św.

logo

Opis projektu
W ramach planowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego zakłada się rozbudowę Powiatowego Stadionu Międzyszkolnego w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzez wykonanie elementów infrastruktury lekkoatletycznej i piłkarskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą korzystanie z obiektu jak najszerszej grupie zainteresowanych. W ramach przedmiotowego projektu przewiduje się również zapewnienie odpowiedniego wyposażenia niezbędnego do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Realizacja przedmiotowego projektu przyczyni się do poprawy infrastruktury sportowej oraz edukacyjnej w placówkach oświatowych Powiatu Ostrowieckiego. Rozbudowa stadionu zapewni właściwy dostęp do przeprowadzania treningów w odpowiednich warunkach oraz stworzy możliwości do organizowania dodatkowych pozalekcyjnych zajęć sportowych dla uczniów innych szkół, jak również organizowania ważnych zawodów sportowych. Funkcjonowanie nowo powstałego stadionu będzie miało także pozytywny wpływ na budowanie postaw społecznych i sportowych, promocję zdrowego trybu życia i motywację do podnoszenia umiejętności sportowych wśród dzieci, młodzieży oraz pozostałych mieszkańców miasta i powiatu.

Lata realizacji
2023 -2024

Wartość dofinansowania
16 200 000,00 zł

Źródło dofinansowania
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych
 

{"register":{"columns":[]}}