W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Ostrowieckiego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1007T na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Boksycka

logo

Opis projektu
Zadanie obejmuje przebudowę jezdni drogi o nawierzchni asfaltowej wraz ze skrzyżowaniem, zjazdami i zatokami autobusowymi, wybudowanie ciągów pieszych i pieszo-rowerowych, wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi oraz przebudowę przepustów. Realizacja zadania przewidywana jest na odcinku długości ok. 1,6 km, tj.  od skrzyżowania z ul. Kolonia Robotnicza w kierunku miejscowości Boksycka. W ramach inwestycji przewiduje się przebudowę/remont drogi na odcinku o najgorszym stanie technicznym, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na swoje usytuowanie, droga powiatowa nr 1007T posiada zbiorczy charakter i stanowi zamknięcie spójnego ciągu komunikacyjnego. Przedmiotowa droga powiatowa łączy się bezpośrednio z drogą krajową nr 9 oraz prowadzi bezpośrednio do rynku - centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Poprawienie infrastruktury technicznej planowanego odcinka drogi przyczyni się w sposób bezpośredni do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Wpłynie również pozytywnie na stan środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do środowiska przez pojazdy poruszające się drogami o złym stanie technicznym.

Lata realizacji
2023 - 2024

Wartość dofinansowania
10 450 000,00 zł

Źródło dofinansowania
Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych
 

{"register":{"columns":[]}}