W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ponad stu przedsiębiorców uczestniczyło w konferencji zorganizowanej przez ostrowiecki Urząd Pracy

14.09.2022

Ponad stu przedsiębiorców uczestniczyło w konferencji zorganizowanej przez ostrowiecki Urząd Pracy

W miniony piątek w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja ,,Rynek Pracy 2022” z licznym udziałem pracodawców i przedstawicieli jednostek samorządowych, zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród gości byli także starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, które wydarzenie objęła patronatem, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak oraz członkowie zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, a także Piotr Dasios, wiceprezydent miasta.

Podczas konferencji odbyły się cztery prelekcje dotyczące: zmian w prawie pracy; Nowego Ładu – szanse i zagrożenia dla polskich przedsiębiorców; rekrutacji w czasach rynku pracownika; wsparcia przedsiębiorstw planowanego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 100 przedstawicieli przedsiębiorstw oraz jednostek organizacyjnych i pracodawców, którzy byli bardzo zainteresowani poruszoną podczas spotkania problematyką. Uznaliśmy ją za najbardziej ważną, jeśli chodzi o rynek pracy, bo zmiany w prawie pracy to projekt, który wejdzie za chwilę. Mamy tez Polski Ład, który wciąż budzi kontrowersje. Są także zagadnienia związane z zatrudnianiem pracownika w czasach kiedy mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika, gdyż to on wyznacza nam takie kwestie – czy chce iść do pracy i za ile, a także kwestie w jaki sposób rekrutować i motywować te osoby do pracy. Wszystkie poruszane zagadnienia są wyjściem naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnego rynku pracy – mówiła Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Jak zaznacza starosta Marzena Dębniak, skuteczne działania Powiatowego Urzędu Pracy stawiają jednostkę jako najlepszy urząd w województwie i jeden z najlepszych w Polsce.

Dyrektor Małgorzata Stafijowska podkreślała znaczenie dobrej współpracy z zarządem powiatu ostrowieckiego i Radą Powiatu, które opiniują miedzy innymi kwestie związane z podziałem środków finansowych, co umożliwia realizację projektów. Tylko w ostatnim czasie Powiatowy Urząd Pracy pozyskał ponad 1,6 mln z rezerwy funduszu pracy dzięki czemu uda się zaktywizować około 300 osób bezrobotnych. PUP wciąż kontynuuje realizację siedmiu projektów uwzględniających oczekiwania osób bezrobotnych i potrzeby pracodawców, w tym dwóch projektów skierowanych do ludzi młodych, umożliwiających im kreowanie aktywności na lokalnym rynku pracy.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}