W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie ostrowieckim nadal będzie świadczona

29.12.2022

Podpisanie umowy na NPP

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, zostały podpisane umowy na prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

W imieniu powiatu ostrowieckiego, umowę z wojewodą świętokrzyskim, Zbigniewem Koniuszem podpisał wicestarosta Andrzej Jabłoński oraz skarbnik powiatu, Julita Szewczyk.

W jej konsekwencji na terenie powiatu ostrowieckiego nadal będą realizowane nieodpłatne porady prawne i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie,  świadczone przez radców prawnych i adwokatów.

Punkty są zlokalizowane, podobnie jak w latach ubiegłych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w czterech gminach: Bałtów, Ćmielów, Kunów i Waśniów.

Jak zaznacza wicestarosta, Andrzej Jabłoński, nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie w swoich założeniach dedykowane jest osobom o niskich dochodach. Polega ono zarówno na pomocy w zredagowaniu prostych pism urzędowych, ale także na wskazaniu dróg pomocy w skomplikowanych sprawach. W naszym powiecie z takiej pomocy rokrocznie korzysta kilka tysięcy osób. W 2022 skorzystało ponad 2 300 mieszkańców.

Aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w naszym powiecie należy zapisać się: telefonicznie, poprzez specjalny numer do zapisów 664 990 364 , elektronicznie, pisząc na adres e-mail: pomocprawna@powiat.ostrowiecki.eu  lub osobiście  w Starostwie Powiatowym.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego zlokalizowane są w: Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Iłżeckiej 37 (budynek Starostwa Powiatowego),  Bałtowie 55 (budynek Stowarzyszenia Bałt), Ćmielowie, ul. Ostrowiecka 40 (budynek Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie), Kunowie przy ul. Warszawskiej 45b (budynek Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie) oraz Waśniowie, ul. Rynek 24 (budynek Urzędu Gminy w Waśniowie).

Z porad skorzystać może każdy, kto złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku.

{"register":{"columns":[]}}