W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Udany Piknik Integracyjno-Sportowy z Niebieskim Jeżykiem

23.05.2022

Udany Piknik Integracyjno-Sportowy z Niebieskim Jeżykiem

Kwotę 4 622,24 zł. udało się zebrać podczas Pikniku Integracyjno-Sportowego z Niebieskim Jeżykiem, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami „Niebieski Jeżyk” w partnerstwie z wieloma organizacjami z terenu miasta i powiatu, które chętnie wpierają charytatywne inicjatywy.

Wystartowało w nim ponad 70 uczestników, którzy biegli na 5 km, maszerowali z kijkami 5 km oraz jechali na rowerze na odcinku 7 km.  Celem imprezy, oprócz promowania aktywnych form spędzania wolnego czasu było  zachęcenie do wspierania osób z niepełnosprawnościami. Jest to już druga odsłona tego wydarzenia. W ubiegłym roku zawodnicy biegali dla Bartka, podopiecznego SOSW, a dzięki zebranym datkom udało się wesprzeć rehabilitację chłopca. W tym roku organizatorzy postanowili, że dochód z biegu zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych ośrodka.

Wydarzenie patronatem objęła między innymi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, a uczestniczyli w nim wicestarosta Andrzej Jabłoński, Agnieszka Rogalińska, członek zarządu, radni powiatowi Dariusz Czupryński i Marcin Jabłoński, radny miejski Kamil Stelmasik oraz naczelnik Wydziału EZiSS Mariusz Łata.

Powiat ostrowiecki ufundował puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz maskotki jeżyki, które stały się symbolem tego wydarzenia.

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}