W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwszy dzwonek w powiatowych szkołach średnich

04.09.2023

Pierwszy dzwonek w powiatowych szkołach średnich

Prawie 4 100 uczniów rozpoczęło dzisiaj naukę w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowiecki. W liceach, technikach i szkołach branżowych I i II stopnia, edukację w klasach pierwszych podjęło 1 258 uczniów w 41 oddziałach.

Uczniowie nie kryli zadowolenia z tego, że mogą rozpocząć naukę w swoich wymarzonych szkołach. Ci zaś, którzy rozpoczęli kolejne etapy edukacji z radością witali swoje koleżanki, kolegów oraz nauczycieli.

Jak zaznaczył, podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, wicestarosta Andrzej Jabłoński, cieszymy się, że młodzież docenia jakość kształcenia w naszych szkołach i wybiera te placówki. My z kolei, jako zarząd powiatu sukcesywnie zwiększamy środki finansowe na remonty w poszczególnych placówkach.

W tym roku, właśnie w tej szkole uruchamiamy oddział przygotowania wojskowego. Mam nadzieję, że klasa ta będzie cieszyła się powodzeniem wśród uczniów i w kolejnych latach będą również do niej nabory.

Zgromadzonej tu młodzieży, życzę dobrego roku, pomyślnego zaliczania kolejnych sprawdzianów i egzaminów oraz dobrych, rówieśniczych relacji, mówił A. Jabłoński.

 

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}