W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pierwsze w tym roku obrady Powiatowej Rady Rynku Pracy

20.01.2023

Pierwsze w tym roku obrady Powiatowej Rady Rynku Pracy

W Starostwie Powiatowym odbyło się, pierwsze w tym roku, posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy, które otworzył wicestarosta, Andrzej Jabłoński, gratulując dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzacie Stafijowskiej wyróżnienia odznaką Primus in Agendo. Nagroda ta przyznawana jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej jako wyraz uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania postawy, a także za rzetelność i ofiarności w podejmowaniu działań na rzecz rynku pracy.

Pierwsze w tym roku obrady Powiatowej Rady Rynku Pracy

Następnie członkowie Rady zapoznali się z informacją dotyczącą sytuacji na lokalnym rynku pracy w powiecie ostrowieckim za 2022 rok, podsumowali badania za 2022 roku i zapoznali się z prognozą na 2023 rok.

Zebrani przyjęli sprawozdanie z Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy dla Powiatu Ostrowieckiego za 2022 rok i ustalili kryteria podziału środków z Funduszu Pracy przyznanych na rok 2023 na finansowanie programów dotyczących promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań wraz z propozycją ich przeznaczenia.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}