W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pięknie promowali rodzicielstwo zastępcze

16.05.2022

W sobotnie popołudnie mieszkańcy powiatu licznie przybyli na ostrowiecki Rynek, na którym odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Pięknie promowali rodzicielstwo zastępcze

Mnóstwo atrakcji czekało na stoiskach przygotowanych przez ponad 40 instytucji miejskich i powiatowych. Piknik otworzyła i powitała uczestników dyrektor PCPR-u, Joanna Pikus wraz ze starostą ostrowieckim Marzeną Dębniak, prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim oraz członkiem zarządu powiatu, Agnieszką Rogalińską,  przewodniczącym Rady Powiatu Mariuszem Pasternakiem, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Małgorzatą Bień, przewodniczącą Rady Miasta, Ireną Rendudą-Dudek, radnymi miejskimi: Arturem Zawadzkim, Aronem Pietruszką i Stanisławem Choinką. Na Rynku obecni byli także radny powiatowy, Dariusz Wierzbiński oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata.

Na scenie swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne prezentowały przedszkolaki, podopieczni m.in. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczniowie I LO im. Stanisława Staszica oraz seniorzy.

Głównym celem Pikniku Rodzinnego jest promowanie rodzicielstwa zastępczego. Zachęcanie rodzin, aby zechciały ofiarować serce i ciepło dzieciom, które z różnych przyczyn nie znalazły ich w biologicznych rodzinach – mówiła Joanna Pikus, dyrektor PCPR-u.

W powiecie ostrowieckim funkcjonuje 128 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 162 dzieci. Jest to duża liczba, dlatego też taki piknik jest wspaniałą okazją do promowania rodzicielstwa zastępczego, pokazania z ich perspektywy jak funkcjonuje taka rodzina. Dziękuję bardzo wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, myślę, że na stale zapisze się on w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez powiat i za rok znów tak liczne się spotkamy. Życzę wszystkim udanej zabawy – mówiła Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Podczas Pikniku na scenie odbywały się rozmowy z rodzinami zastępczymi. Osoby zainteresowane mogły także indywidualnie pytać o szczegóły dotyczące rodzicielstwa zastępczego wyjątkowych gości. Na stoiskach przygotowanych przez placówki najmłodsi mogli uczestniczyć w grach, zabaw, czy konkursach, a także poszaleć na dmuchańcach.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}