W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Piękna postawa podopiecznych MOS-u

17.03.2022

Podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ostrowcu Świętokrzyskim aktywnie włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Piękna postawa podopiecznych MOS-u

W ramach przygotowania do zawodu, pod nadzorem instruktora Grzegorza Kłosa i dyrektora placówki Jacka Pająka wykonali remonty mieszkań.

Młodzież naszego ośrodka, gdy tylko dowiedziała się o przybyciu do nas rodzin z Ukrainy, od razu zadeklarowała pomoc przy remoncie mieszkań. Po podzieleniu na grupy wszyscy przystąpili do prac polegających na zdarciu powłok lakierniczych, odświeżeniu mieszkań, wyremontowaniu pęknięć, zerwaniu tapet, nałożeniu nowych powłok, odświeżeniu oraz oddaniu do stanu deweloperskiego – mówił dyrektor Jacek Pająk.

Do pracy przystąpiło 12 chłopców, uczniów I i II klasy szkoły branżowej o profilu monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Chłopcy są bardzo wrażliwi i głęboko poruszyły ich relacje okrucieństwa wojny, stąd bardzo chcieli się włączyć w pomoc.

Jak mówił jeden z podopiecznych ośrodka, nie mamy pieniędzy, aby włączyć się w zbiórki, ale chcemy swoją pracą zrobić dla nich coś dobrego.

Opiekunowie zgodnie podkreślają, że była to inicjatywa młodzieży i do pracy nie trzeba ich namawiać.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}