W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrowieckie Amazonki włączyły się w ogólnopolską akcję

30.05.2023

Ostrowieckie Amazonki włączyły się w ogólnopolską akcję

26 maja w Dzień Matki, Stowarzyszenie „Ostrowiecki Klub Amazonka” zorganizowało w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim akcję pn. ‘Badamy nie tylko mamy”.

To ogólnopolska kampania edukacyjna, w którą w tym roku włączyło się 90 miast, a jej celem było przełamywanie tematów tabu w obszarze raka piersi oraz realne wsparcie kobiet w trakcie i po zakończeniu leczenia, a także edukacja Polek w zakresie profilaktyki.

Podczas akcji członkinie stowarzyszenia wręczały paniom skierowania na badania USG, uczyły samobadania piersi, rozdawały ulotki  i materiały informacyjne.

Jak mówiła prezes ostrowieckich Amazonek, Danuta Ogórek, w całej Polsce  przedstawicielki naszej organizacji oraz członkinie klubów Amazonek wyszły na ulice, gdzie edukują  nt. profilaktyki raka piersi. Zachęcamy do rozmów, zadawania pytań – dzięki tej wiedzy można nie tylko lepiej monitorować organizm i sprawnie reagować, ale też wspierać bliskie nam kobiety w procesie leczenia. Bardzo dziękujemy dyrekcji szpitala za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji,  mówiła D. Ogórek.

Jak podkreśliła uczestnicząca w akcji radna powiatowa, lekarz Danuta Barańskarak piersi zdiagnozowany we wczesnym stadium może być niemal w 100 proc. wyleczalny. Postęp medycyny i dostęp do nowych form leczenia wpływają także na komfort życia pacjentek. Kluczową kwestią jest wczesne wykrycie choroby, dlatego należy regularnie samobadać piersi oraz wykonywać USG lub mammografię.

 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}