W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrowiecka młodzież włącza się w obchody Roku Krzemionkowskiego

03.06.2022

Ostrowiecka młodzież włącza się w obchody Roku Krzemionkowskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego ze swoją inicjatywą wpisali się w obchodzony Rok Krzemionkowski, który został uchwalony głosami radnych Rady Powiatu Ostrowieckiego w związku z przypadającą w lipcu bieżącego roku setną rocznicą odkrycia Krzemionek. Uczniowie klas 1c i 3b wraz z opiekunami: Edytą Tyczyńską, Ewą Wojtas, Tadeuszem Krawcem oraz Grzegorzem Ciździelem wybrali się do kompleksu neolitycznych kopalń krzemienia pasiastego, gdzie zwiedzili najnowszą wystawę multimedialną oraz trasę turystyczną o długości około 1,5 km - najciekawszym jej odcinkiem jest podziemna trasa turystyczna o długości około 500 metrów, która jest jedynym tego typu obiektem na świecie.

Młodzież uczestniczyła także w wykładzie dra Kamila Kaptura, który z ogromną pasją omawiał historię Krzemionek, podkreślając unikatowość tego miejsca w skali światowej. Po tej ciekawej lekcji historii był tez czas na relaks przy ognisku.

Mamy nadzieję, że z podobną inicjatywą wyjdą również pozostałe placówki oświatowe z terenu powiatu ostrowieckiego i nie tylko.

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}