W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrowiecka młodzież sprząta świat

15.09.2023

Sprzątanie Świata

Prawie 800 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat ostrowiecki wyszło dzisiaj na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego, aby aktywnie włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata.

Wydarzenie odbywa się zwykle w trzecim tygodniu września w wielu miastach Polski, a także na świecie w 190 krajach. Jego celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do posprzątania planety w tym samym czasie. W Polsce inicjatorem akcji jest Fundacja Planet Heroes. Powiat ostrowiecki odpowiedział na jej zaproszenie i zachęcił prowadzone przez siebie szkoły do udziału w tym wydarzeniu.

Uczniowie Liceum im. Stanisława Staszica, Liceum im. Władysława Broniewskiego, Zespołu Szkół Specjalnych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Nr. 2, Zespołu Szkół nr. 3 im. Hutników Ostrowieckich, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wyruszyli wyposażeni przez powiat ostrowiecki w rękawice i worki w pobliże swoich szkół i miejsc rekreacyjnych, aby posprzątać to co powinno znaleźć się w koszach na odpady, a nie na ulicach.

Wielkie brawa dla młodzieży i wychowawców za włączenie się w akcję.

Zdjęcia (14)

{"register":{"columns":[]}}