W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostrowieccy uczniowie znów na podium

22.04.2022

Ostrowieccy uczniowie znów na podium

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim Oliwia Makuch i Kacper Bęben zostali finalistami XI Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki we Wrocławiu.

I etap rozpoczął się 19 listopada 2021 r. wzięli w nim udział uczniowie klas 2, 3 i 4 kształcący się na kierunku technik logistyk w ostrowieckim THM. Do II etapu, który odbył się w lutym 2022 r. zakwalifikowało się z Zespołu Szkół nr 3 trzy osoby: Oliwia Makuch – klasa 2 Tl/5, Kacper Baran – klasa 3 Tl/5 oraz  Bartłomiej Winiarski – klasa 3 Tlm, natomiast 25 marca 2022 r. do finału XI Olimpiady Logistycznej wyłoniono jedynie 60. najlepszych logistyków z całej Polski. Wśród nich znaleźli się Oliwa oraz Kacper. Opiekunem uczniów była nauczycielka logistycznych przedmiotów zawodowych Monika Szczepańska - Gomuła.

Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania logistyką, transportem oraz spedycją, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu branży TSL, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów posiadających potencjał do pracy w zawodzie logistyka czy spedytora. Uczestnicy rozwiązywali test na specjalnie przygotowanej platformie konkursowej.

 


Wspaniałym sukcesem zakończył się także trwający 8 tygodni wojewódzki konkurs pod nazwą ,,Rekiny wirtualnego biznesu” w którym to, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 znaleźli się na podium.

I miejsce w województwie zdobyły uczennice klasy III Technik Geodezji i Technik Budownictwa: Wiktoria Susfał, Justyna Lis, Katarzyna Połetek i Małgorzata Olejarz. Uczennice przez dwa miesiące prowadziły wirtualną firmę zmagając się z podejmowaniem trudnych decyzji biznesowych, aby osiągnąć jak największe zyski dla firmy. Zrobiły to najlepiej ze wszystkich startujących w turnieju drużyn. Opiekunem grupy była nauczycielka przedsiębiorczości Beata Kot.

 

Wszystkim wygranym gratulujemy.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}