W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Olimpiada z wiedzy o wynalazczości w Broniewskim

25.05.2022

27 i 28 maja w LO nr III Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się finał ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Olimpiada z wiedzy o wynalazczości w Broniewskim

Bierze w niej udział 66 uczestników. Zostali oni wyłonieni w poprzednim etapie olimpiady, w którym uczestnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań z ustawy o prawie własności przemysłowej i historii wynalazków. Do etapu centralnego z Liceum Broniewskiego zakwalifikowało się 5 uczestników. Są to: Szymon Burda 3h, Julia Młyńska 2d, Julia Jabłońska 2e, Joanna Kwiatkowska 3h, Kornelia Mazur 3h.

Etap centralny będzie składał się z części pisemnej, która odbędzie się w LO nr III i części ustnej, która odbędzie się w Browarze Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Etap ustny wyłoni 10 laureatów.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Politechnika Świętokrzyska, WSBiP w Ostrowcu Św., Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Lubelska.

Olimpiada

{"register":{"columns":[]}}