W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Aleksandra Konecka i Julia Orczyk laureatkami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach

W piątek 18 marca odbył się finał VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach - którego organizatorem jest Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem 15 wyższych uczelni z całego kraju.

Olimpiada ZSO 1

Wielki sukces odniosły uczennice klasy 3 Ap Liceum „Staszica” – Aleksandra Konecka i Julia Orczyk , które zostały laureatkami tegorocznej Olimpiady. Pokonały przeszło 150 uczestników i zakwalifikowały się do ścisłego grona 36 laureatów. Tym samym znalazły się w gronie nagrodzonych uczniów, którzy otrzymają indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach. 

Tegoroczny finał przeprowadzony został w formie zdalnej. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach (pytania dotyczyły zarówno mediów współczesnych jak i historii rynku medialnego w Polsce i na świecie), zawodnicy uczestniczyli w zdalnych spotkaniach z redaktorami: Justyną Suchecką (TVN 24pl.), Magda Łucyan (Fakty TVN), Anną Górnicką (Outriders), Jakubem Górnickim (Outriders). Cały finał był transmitowany na pomocą kanału YouTube.

Eliminacje do tegorocznej olimpiady rozpoczęły się już w październiku ubiegłego roku. Prace pisemne (esej) Aleksandry Koneckiej oraz Julii Orczyk na temat: Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych zostały wysoko ocenione przez Komitet Olimpiady. Etap okręgowy odbył się 17 grudnia – zadaniem każdego z uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań, dotyczących funkcjonowania, historii i ewolucji współczesnych mediów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 uczniów z województwa świętokrzyskiego – w tej grupie znalazły się Aleksandra Konecka, Julia Orczyk.

Julia oraz Aleksandra pokonały przeszło 500 uczestników, by znaleźć się w gronie finalistów i po zaciętej rywalizacji otrzymać tytuł LAUREATA Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Gratulujemy uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów – m.in. w przyszłorocznej edycji olimpiady.

Nad merytorycznym przygotowaniem do kolejnych etapów Olimpiady Wiedzy o Mediach opiekę sprawował Wojciech Szymański.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}