W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obcięły włosy by pomóc chorym

23.03.2022

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, odbyła się akcja obcinania włosów w ramach Tygodnia Profilaktyki Zdrowotnej im. Dominiki Skalskiej.

Obcięły włosy by pomóc chorym

To druga odsłona wydarzenia, podczas którego panie mogły przekazać obcięte włosy na cele charytatywne, a dokładnie na peruki dla osób z chorobami onkologicznymi.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów popularnej Samochodówki już trzeci raz udało się tę akcję przeprowadzić na terenie powiatu ostrowieckiego. Od lat patronuje jej starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, a czynnie włączają się radni powiatowi Agnieszka Rogalińska, Mariusz Pasternak i Łukasz Dybiec.

Tym razem na zaproszenie uczniów CKZiU odpowiedziało kilkanaście pań i uczennic, dzięki którym udało się pozyskać ponad kilogram włosów, które muszą spełniać określone wymagania zarówno pod względem długości, jak i jakości włosa. W następstwie tych działań osoby chore onkologicznie otrzymają peruki, przez co będą mogły odzyskać lepsze samopoczucie. Jest to niezmiernie istotne w procesie leczenia.

W wydarzeniu uczestniczyli Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu i Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu, którzy podziękowali paniom za ten piękny gest wręczając drobne upominki.

8 marca w szkole promowano oddawanie szpiku dla osób chorych na nowotwory krwi.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}