W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

O Akademii Pełnej Zdrowia na konferencji

15.12.2022

O Akademii Pełnej Zdrowia na konferencji

W Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się konferencja popularno-naukowa wprowadzająca do realizacji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych z zakresu kształtowania właściwych postaw żywieniowych, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Jednym z punktów konferencji była rola jednostek samorządowych w systemie ochrony zdrowia, ich działania i dobre praktyki.

Do tego zagadnienia odniósł się naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Mariusz Łata, który w imieniu starosty Marzeny Dębniak zapoznał zebranych z programem profilaktyczno-edukacyjnym „Akademia Pełna Zdrowia”. Jest to zadanie realizowane w całości ze środków własnych powiatu i na przestrzeni czterech ostatnich lat nieustannie ciszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

Jak zaznaczył naczelnik Mariusz Łata, w okresie od 2019 roku do 2022 roku, czyli w czterech edycjach programu wzięło udział ponad 14 000 osób. Z samych badań skorzystało przeszło 9 000 osób. W warsztatach edukacyjnych udział wzięło pod 2 700 osób, w zajęciach z aktywności fizycznej uczestniczyło 720 uczestników, natomiast koncerty z zakresu redukcji stresu zgromadziły prawie 1 000 uczestników, podkreślił M. Łata.

Konferencja była też okazją do wymiany doświadczeń i omówienia dobrych praktyk w zakresie zdrowego żywienia.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}