W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy wóz dla strażaków z dofinansowaniem powiatu ostrowieckiego

16.02.2022

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu gaśniczego.

Nowy wóz dla strażaków z dofinansowaniem powiatu ostrowieckiego

Jego całkowity koszt to ponad milion złotych. Auto zostało sfinansowane przez cztery podmioty: Komendę Główną PSP, samorząd województwa, gminę Bałtów oraz powiat ostrowiecki, którego wkład wyniósł 20 tysięcy złotych.

W uroczystości wzięli udział ostrowieccy parlamentarzyści, senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, starosta ostrowiecki Marzena Dębniak  oraz wójt gminy Bałtów, Hubert Żądło.

Jak mówiła podczas przekazania samochodu starosta M. Dębniak, od wielu lat powiat ostrowiecki w miarę swoich możliwości finansowych wspomaga Państwową Straż Pożarną. Straż, która obojętnie kto rządzi, kto jest przy władzy, jest zawsze z ludźmi i służy ochronie  ich mienia. Jest to służba, na którą zawsze w każdych okolicznościach można liczyć i za to druhom serdecznie dziękuję. Jednocześnie  deklaruję również z tego miejsca, że w przyszłym roku Straż Pożarna może liczyć na dofinansowanie porównywalnych środków. Przypomnę tylko że dzisiaj dofinansowaliśmy samochód, a w poprzednim roku skokochron. Wiadomo, że w takiej służbie wszystko się przydaje. Serdecznie dziękuję za państwa postawę i zaangażowanie.

Samochód gaśniczy na podwoziu MAN-a będzie służył głównie do gaszenia pożarów oraz innych akcji ratowniczych. Zastąpił on wysłużony wóz bojowy GCBA 5/40 z 2005 r., który został przekazany strażakom ochotnikom z gminy Bałtów.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}