W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy samochód dla Warsztatu Terapii Zajęciowej

06.05.2022

Działający od dwóch lat Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzony przez Stowarzyszenie „Zintegrowani” od wczoraj jest posiadaczem nowego, 9-cio osobowego busa dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Nowy samochód dla Warsztatu Terapii Zajęciowej

W uroczystym przekazaniu samochodu uczestniczyli senator Jarosław RusieckiAndrzej Michalski, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON, wicestarosta Andrzej Jabłoński, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, członkowie zarządu Agnieszka Rogalińska, Łukasz Dybiec, oraz dyrektor PCPR Joanna Pikus.

Zebranych powitała kierownik WTZ, Barbara Jakubowska, która zaznaczyła, że samochód będzie służył do przewozu uczestników z terenu trzech powiatów i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania Warsztatu, dlatego też jego zakup był konieczny i wyczekiwany. Środki na sfinansowanie auta w 80% pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Z kolei wicestarosta Andrzej Jabłoński na ręce dyrektora A. Michalskiego, złożył podziękowania za wsparcie starań powiatu w pozyskiwaniu środków na takie cele.

Cieszę się niezmiernie z faktu, że obserwujemy na terenie powiatu dość znaczącą progresję jeżeli chodzi o wykorzystanie środków przewidzianych na likwidację różnic regionalnych, bo to jest program, z którego finansowany był zakup tego samochodu.

Obecnie realizowanych w ramach tego programu jest dziewięć umów w różnych jednostkach samorządowych, ale także stowarzyszeniach, bo stowarzyszenie, które prowadzi warsztaty terapii zajęciowej na ulicy Żabiej, realizowało także modernizację obiektu. Dzisiaj tu u Państwa jesteśmy świadkami bardzo znaczącego, istotnego elementu rozwojowego dla nowego warsztatu terapii zajęciowej i cieszę się, że taka inicjatywa została podjęta i jesteśmy świadkami właśnie jej sfinalizowania.

Życzymy Wam drodzy podopieczni, aby ten samochód służył Wam jak najlepiej. Aby wszystkie wasze podróże odbywały się w sposób niezwykle bezpieczny i zawsze żebyście byli w stanie dotrzeć bezpiecznie do celu, do miejsca przeznaczenia. Liczymy na to, że dla nowo rozwijającego się warsztatu terapii zajęciowej to jest dobry początek i następne kroki przy zawsze dobrym spojrzeniu i bardzo przychylnym podejściu Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będzie to jak najbardziej możliwe. Jeszcze raz wszystkiego dobrego, niech się dobrze prowadzi, niech służy jak najlepiej i niech Wam się bezpiecznie podróżuje – mówił podczas uroczystości wicestarosta Andrzej Jabłoński.

Licznie zgromadzeni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej nie kryli zadowolenia z nowego nabytku co wyrazili gromkimi brawami podczas uroczystego przecinania wstęgi. Z ochotą prezentowali również gościom swoje prace wykonane podczas zajęć plastycznych.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}