W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowe poradnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim

01.07.2022

Dwie nowe poradnie specjalistyczne otworzono w ostrowieckim szpitalu – Poradnię Okulistyczną i Poradnię Otolaryngologiczną.

Nowe poradnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim

Obecnie w szpitalu funkcjonuje 11 Poradni oraz Szkoła Rodzenia.

Uroczystość, którą otworzyli – starosta Marzena Dębniak oraz Tomasz Kopiec dyrektor naczelny szpitala, zgromadziła wiele osób. Wśród nich byli: poseł Andrzej Kryj, radny Artur Głąb reprezentujący senatora J. Rusieckiego, wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski, Jan Bernard Malinowski naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów, Tomasz Neyman reprezentujący gminę Ćmielów, Aleksandra Bernaciak reprezentująca gminę Kunów, Andrzej Sosnowski reprezentujący zarząd Celsa Huty Ostrowiec, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak z radnymi, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, radna Danuta Barańska przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala, kanclerz WSBiP, Agnieszka Winiarczyk oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek powiatowych, a przede wszystkim personel medyczny szpitala – kierownicy oddziałów, pielęgniarki koordynujące oraz kierownicy – Oddziału Otolaryngologii Krzysztof Galara i Okulistyki Ewelina PióroDodot.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, otwieramy dzisiaj dwie poradnie, otolaryngologiczną i okulistyczną. Państwo, którzy pracują w szpitalu doskonale wiedzą, że w latach 2005-2007 zlikwidowano w szpitalu wszystkie poradnie. My w tej chwili staramy się je odbudować, bo jednak brak poradni przy szpitalu doskwiera wszystkim, a szczególnie pacjentom. Mamy 11 poradni więc jest już się czym pochwalić, mówiła Starosta M. Dębniak.

Zapewniła również,  że zarząd powiatu robi wszystko, aby marka szpitala odzyskała swój blask, a w momencie pojawienia się możliwości dofinansowania służby zdrowia, powiat był gotowy projektowo, aby sięgnąć po środki na rozbudowę lecznicy.

Obecnie w szpitalu działają – Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Poradnia Diabetologiczna, Poradnia Endokrynologiczna, Poradnia Nefrologiczna, Poradnia Neurologiczna, Poradnia Chorób Piersi, Poradnia Wad Postawy oraz Poradnia Okulistyczna i Otolaryngologiczna, a także Szkoła Rodzenia.

Nowopowstałe poradnie udało się wyposażyć w specjalistyczny sprzęt, dzięki wsparciu samorządów gmin powiatu ostrowieckiego oraz zarządowi Celsa Huta Ostrowiec, za co dziękowała starosta Marzena Dębniak wręczając pamiątkowe grawertony. Podziękowania odebrał także poseł Andrzej Kryj za wspieranie ostrowieckiej lecznicy. Jak zaznaczył poseł – nowe poradnie będą służyć pacjentom, a ich odtwarzanie jest dobrym kierunkiem przyjętym przez szpital. Zakłady Opieki Zdrowotnej, które kilkanaście lat temu zdecydowały się na pozostawienie poradni specjalistycznych, nie popadły w zadłużenie.

Uroczystość była też okazją do oficjalnego przyjęcia przez placówkę nowej nazwy – Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz prałat Zbigniew Wiatrek proboszcz parafii NMP Saletyńskiej.

Jak zaznaczył dyrektor szpitala Tomasz Kopiec, nazwa “wielospecjalistyczny” ma kojarzyć się z tym, czym jest nasz szpital. W ostatnim roku liczba hospitalizowanych pacjentów zwiększyła się o 13 procent, udzielamy przeszło 100 tysięcy porad rocznie. Świadczenia specjalistyczne odgrywają ogromną rolę w wykonywanym kontrakcie. Nazwa w tej chwili oddaje charakter placówki. Pokazuje, że nie jest to szpital kilku oddziałów, jak większość szpitali powiatowych, ale ma bogatą specjalistykę i diagnostykę, mówił T. Kopiec. Zaznaczył również, że szpital  pochwalił wojewoda świętokrzyski, jako jeden z najlepszych w województwie.

W imieniu samorządowców głos zabrał wójt gminy Waśniów, Krzysztof Gajewski, który powiedział, że każda złotówka, którą przeznaczamy w to miejsce, daje nowe możliwości i jest potrzebna do inwestowania, bo medycyna się nie zatrzymuje, ciągle trzeba w nią inwestować.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}