W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Najlepsi w Polsce! Powiat Ostrowiecki nagrodzony za innowacyjne rozwiązania

02.06.2026

Najlepsi w Polsce! Powiat Ostrowiecki nagrodzony za innowacyjne rozwiązania

Powiat Ostrowiecki najlepszy w Polsce!

Podczas gali konkursu „Innowacyjny Samorząd 2026” organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP odebraliśmy nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii powiatów.

W imieniu Starosty Ostrowieckiego Agnieszki Rogalińskiej statuetkę odebrali Geodeta Powiatowy dr inż. Łukasz Śliwiński oraz przedstawiciele Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru.

Kapituła konkursu doceniła projekt wykorzystujący sztuczną inteligencję do automatyzacji aktualizacji ewidencji gruntów i budynków. To nowoczesne rozwiązanie usprawnia pracę administracji, przyspiesza obsługę procesów geodezyjnych i wyznacza nowe standardy w samorządzie.

Za tym sukcesem stoją odwaga we wdrażaniu innowacji, miesiące intensywnej pracy oraz współpraca specjalistów Powiatu Ostrowieckiego i firmy GEOBID. Efekt? Rozwiązanie, które dziś może wspierać samorządy w całej Polsce.

Spośród 147 projektów zgłoszonych z całego kraju to właśnie nasza inicjatywa została uznana za najlepszą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Powiat Ostrowiecki stawia na nowoczesność, skuteczność i technologie przyszłości.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}