W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Muzeum Historyczno-Archeologiczne z wyróżnieniem za całokształt działań

12.09.2023

Nagroda dla Muzeum

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prowadzone przez powiat ostrowiecki Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, podczas inauguracji  XXXI Europejskich Dni Dziedzictwa zostało wyróżnione nagrodą im. Tadeusza Włoszka. Kapituła przyznała Muzeum nagrodę za całokształt działalności. Od 2022 roku instytucja jest także współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to jedyny obiekt archeologiczny w województwie świętokrzyskim  wpisany w 2019 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Patronem nagrody jest Tadeusz Włoszek, kustosz, regionalista, uczestnik powstania styczniowego, badacz kieleckiej kultury, krajoznawca i nauczyciel. Był twórcą i przez 25 lat kustoszem kieleckiego oddziału Muzeum Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, które przekształciło się później w Muzeum Narodowe w Kielcach.

Dyrekcji i całemu zepołowi pracowników składamy serdeczne gratulacje.

Foto. Lokalna.TV

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}