W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ma już 40 lat

26.10.2023

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ma już 40 lat

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii obchodzi Jubileusz 40-lecia powstania. Z tej okazji dyrekcja, kadra nauczycielska i wychowankowie przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym nie zabrakło humoru, ale i chwil wzruszenia.

W uroczystości uczestniczyli starosta, Marzena Dębniak, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, członek zarządu, Agnieszka Rogalińska, wiceprezydent miasta, Artur Łakomiec, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Joanna Pikus, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata wraz z zastępcą Antonim Maciejko, radny powiatowy Andrzej Broda, radny miejski Andrzej Pałka, dyrektorzy szkół powiatowych, kierownicy jednostek, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz pracownicy administracyjni.

Obecna była również prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ewa Malec oraz Beata Krupińska, która reprezentowała Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ "Solidarność" Pracowników Ośwaity i Wychowania w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W imieniu senatora Jarosława Rusieckiego obecny był dyrektor biura, Artur Głąb.

Jak zaznaczyła starosta Marzena Dębniak, dziękując kadrze i pracownikom za wysiłek wkładany w tę trudną pracę, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii to dobra placówka, w której dyrekcja i kadra starają się zapewnić młodzieży jak najlepsze przygotowanie do życia. W placówce przebywa 74 wychowanków z różnych stron Polski, którzy mają do dyspozycji wyposażone pracownie. Tutaj mogą zdobyć doświadczenie zawodowe, które pomoże im zaistnieć na rynku pracy. Cieszę się, że ta praca, która Państwo wykonujecie przynosi efekty, które możemy widzieć dość szybko. Stworzyliście w tym Ośrodku takie warunki, że można powiedzieć, że chłopcy maja tu namiastkę domu. Za to Wam serdecznie dziękuję i życzę kolejnych, pięknych jubileuszy, mówiła starosta M. Dębniak.

Po części artystycznej, na ręce dyrektora, Jacka Pająka zaprzyjaźnieni z placówką samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek przekazywali życzenia, gratulacje i prezenty.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii powstał 1 września 1983 roku. Początkowo nosił nazwę Państwowy Dom Młodzieży, a jego założycielem i pierwszym dyrektorem była Hanna Bańko.

Placówka nieustannie od  lat prowadzi resocjalizację i reedukację dzieci oraz zapewnia im opiekę, umożliwia ukończenie szkoły podstawowej i gimnazjum  i przygotowuje do życia w społeczeństwie.

 

Zdjęcia (27)

{"register":{"columns":[]}}